Zielony dywan w ogrodzie Są na to sposoby

Każdy właściciel ogrodu chciałby mieć piękny, gęsty, zielony dywan. Sianie, podlewanie, koszenie – to czasami nie wszystko, żeby trawa była gęsta, wybarwiona i bez prześwitów. Dzięki nawozom, trawnik może odzyskać kolor i przestać spędzać sen z powiek jego posiadacza.

Nawóz nawozowi nierówny

Nie wszystkie nawozy posiadają wszystkie niezbędne trawie składniki i są naturalne. Chcąc cieszyć się zdrowym trawnikiem, najlepiej wspierać go nawozem organicznym, jaki ma w ofercie na przykład firma BIOGardena. W zależności od potrzeb możemy wybrać między:

– profesjonalnym nawozem azotowym do wszystkich rodzajów trawników: odżywia i stymuluje rozwój;

– nawozem do trawników rosnących w zacienionych miejscach, które mogą porastać mchem; likwiduje porosty i zapobiega ich odrastaniu;

– nawozem regeneracyjnym, który uratuje trawnik po zimie, suszy lub zastosowaniu nawozów mineralnych

Wszystkie te nawozy są w pełni naturalne i ekologiczne. Dostarczają wszelkich składników niezbędnych do tego, żeby trawa rosła bujna, silna i piękna. Większość nawozów jest w formie granulek i jest bardzo łatwa do zastosowania, a jednocześnie niewidoczna po rozsypaniu. Dzięki powolnemu uwalnianiu składników, działa przez długi czas. Nawóz w płynie do bardzo zniszczonych trawników odżywia je błyskawicznie i jest dawką uderzeniową, która natychmiast wzmacnia trawę.

Organiczny skład nawozów BIOgardena jest bezpieczny dla dorosłych, dzieci oraz zwierząt.

Problem z siewem? BIOgardena ma rozwiązanie.

Jeśli mamy trudności z wysianiem trawy lub trawnik nie chce odżyć po nawozach mineralnych czy suszy, może czas spróbować czegoś innego? BIOgardena oferuje matę biodegradowalną z nasionami traw oraz nawozem, którą wystarczy rozłożyć w ogrodzie zgodnie z załączoną instrukcją, dociąć według preferencji i upodobania, oraz podlewać, aż nie zmieni się w piękny trawnik. Organiczny nawóz i biodegradowalna mata są w pełni ekologiczne, zatem możemy być pewni, że działamy w zgodzie z naturą.